When the dogs assailed their masters – RootlessRoot στο Εθνικό Θέατρο – Rex
Οι RootlessRoot (Λίντα Καπετανέα – Γιόζεφ Φρούτσεκ) παρουσιάζουν στη σκηνή Rex του Εθνικού Θεάτρου, στο πλαίσιο του Φεστιβάλ Αθηνών, το έργο τους “When the dogs assailed their masters”.
![When the dogs assailed their masters – RootlessRoot στο Εθνικό Θέατρο – Rex](https://cdn.astmd.gr/img/630/378/90/2017/06/27/When-the-dogs-assailed-their-masters.jpg?t=sN1l6vJ3ThaxEvXykDuisw)
Πώς θα μας θυμούνται οι μελλοντικές γενιές; Άραγε δημιουργούμε κάτι που αξίζει να το θυμούνται; Πώς εξαφανίστηκε η έννοια του «για πάντα»; Το μέλλον είναι η ηλιθιότητα, κι αυτό το μέλλον είναι εδώ κι είναι εξαιρετικά σαγηνευτικό, ανεξάρτητα από τις επιπτώσεις που μπορεί αυτό να έχει σε ηθικό επίπεδο. Μα πόσο ανόητα και τετριμμένα είναι τα σύγχρονα κινήματα; Πόσο κούφια; Και ποιος νοιάζεται; Έρχεται ποτέ το τέλος του κόσμου ή είναι πάντα εδώ;
Διάβασε περισσότερα στο Culturenow.gr