Ο Παντελής Θαλασσινός στο Kremlino
Ο Παντελής Θαλασσινός μαζί με έξι φίλους του, τον Πέτρο Βαρθακούρη κοντραμπάσο, το Σωτήρη Μαργώνη: βιολί , το Λευτέρη Χαβουτσά: κλασική κιθάρα, το Φίλιππο Λευκαδίτη: κρουστά, και ηχολήπτες το Γιώργο Καρυώτη, κι Ευτύχιο Γιαννακούρα, κατεβαίνει στη γενέτειρα και αφετηρία της πορείας του τον Πειραιά, για δύο βραδιές στο Kremlino.
![Ο Παντελής Θαλασσινός στο Kremlino](https://cdn.astmd.gr/img/582/349/90/2017/02/06/thalassinos-kremlino.jpg?t=lT0yIYzwwBAOKo9QlejEOg)
Θα παρουσιάσει, με διάθεση ακουστική, και χαμηλές εντάσεις, τραγούδια απ' το γνωστό και άγνωστο ρεπερτόριό του, καθώς και τραγούδια απ’ τις δυο τελευταίες του δουλειές με τίτλο: Να ΄ταν ο Πόλεμος χορός και Με δυο ρολόγια..
Διαβάστε περισσότερα στο Culturenow.gr