Εβδομάδα Καναδικού Κινηματογράφου στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος
Για πρώτη φορά διοργανώνεται Εβδομάδα Καναδικού Κινηματογράφου στην Αθήνα, προσφέροντας μια σπάνια ευκαιρία στους Έλληνες κινηματογραφόφιλους να γνωρίσουν τον σύγχρονο κινηματογράφο του Καναδά.
![Εβδομάδα Καναδικού Κινηματογράφου στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος](https://cdn.astmd.gr/img/390/234/90/2017/02/05/thumbnail-1.jpg?t=g7SWjVNBZgghbK-Hx1_tRg)
Η εκδήλωση θα διεξαχθεί στις 2-8 Φεβρουαρίου 2017 στην Ταινιοθήκη της Ελλάδος και διοργανώνεται με αφορμή την συμπλήρωση 150 χρόνων από την ίδρυση του Καναδά (1867-2017) αλλά και τα 75 χρόνια από την έναρξη των διπλωματικών σχέσεων με την Ελλάδα (1942-2017).
Διαβάστε περισσότερα στο culturenow.gr