Φάτε μάτια ψάρια. Το #FishBra θέλει τις γυναίκες να «φοράνε» ψάρια (pics)
Κάποτε είχαμε το “planking”, το “owling”, το “Vadering” ή το “unicorning.” Oλα τα παραπάνω ήταν μανίες που γιγαντώθηκαν στο διαδίκτυο με τους πάντες να επιδίδονται σε ανοησίες για να διασκεδάσουν την online ανία τους.
![Φάτε μάτια ψάρια. Το #FishBra θέλει τις γυναίκες να «φοράνε» ψάρια (pics)](https://cdn.astmd.gr/img/949/569/90/2016/07/13/0852a801dfc3137759357fdce1a46d8d.jpg?t=fFPm4y1evNnRKQ-7yuoMTA)
Σήμερα η μανία που έχει κατακλύσει τα social media λέγεται “fishbra” και απαιτεί από γυναίκες να ποζάρουν με ψάρια μπροστά από το γυμνό στήθος τους.
Υπάρχουν παραλλαγές, ωστόσο η μανία δεν ήταν τίποτα άλλο παρά μια ιδέα επιχειρηματία που θέλησε να διαφημίσει τα σκάφη του. Η εταιρία Hurricane Boat Anchors με έδρα το St. Paul καθιέρωσε την τάση με ένα λογαριασμό στο Instagram με τον ίδιο τίτλο.
Διαβάστε περισσότερα και δείτε φωτογραφίες στο Cnn Greece!