Ξεκίνησε το ταξίδι της η Ολυμπιακή Φλόγα (photos)
Το μεσημέρι της Πέμπτης (21/4) πραγματοποιήθηκε η τελετή της Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας στην Αρχαία Ολυμπία από την Πρωθιέρεια, Κατερίνα Λέχου - Πρώτος λαμπαδηδρόμος ο Λευτέρης Πετρούνιας.
![Ξεκίνησε το ταξίδι της η Ολυμπιακή Φλόγα (photos)](https://cdn.astmd.gr/img/575/345/90/2016/04/21/dea9336e6b0ca82f76caee0cd24de0dc.jpg?t=qfev3rRbQrat3L8zeVZGiQ)
Για μία ακόμα φορά, η Ελλάδα και η Αρχαία Ολυμπία έγιναν το κέντρο του κόσμου, καθώς το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε η τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας. ΄
Διαβάστε περισσότερα στο onsports.gr