Βαλέρια Χριστοδουλίδου: Ο μαγικός κόσμος της «Ονειροχώρας»...
Άραγε εσύ θυμάσαι τον εαυτό σου όταν ήσουν παιδί, να μπερδεύει τα όνειρα με την πραγματικότητα ή την πραγματικότητα με όνειρο?
![Βαλέρια Χριστοδουλίδου: Ο μαγικός κόσμος της «Ονειροχώρας»...](https://cdn.astmd.gr/img/388/232/90/2015/12/23/df6d2d3ab505254a086a0f83d0cb6195.jpg?t=HDC2i3oKHdtfF-4cx5e4Gw)
Μαγικές επιθυμίες... στιγμές που ήθελες να γίνεις αόρατος & να περιπλανηθείς παντού απαρατήρητος... κι έκλεινες τα μάτια κι όλα γίνονταν με την αναπνοή της φαντασίας σου. Να γίνεις τοσοδούλης & να χωρέσεις μέσα στο παιχνιδοσπιτάκι που σου έκαναν δώρο τα Χριστούγεννα & να παίξεις μαζί με τα μικροσκοπικά σου κουκλάκια ή να πολεμήσεις παρέα με τα στρατιωτάκια σου. ‘Η όταν έβλεπες αυτό το μαγικό όνειρο που μπορούσες να πετάς σαν πουλί πάνω από απίθανα τοπία & θάλασσες & με παιχνιδιάρικες φούρλες στον αέρα να επιστρέφεις από το παράθυρό στο δωμάτιό σου & να προσγειώνεσαι απαλά ξανά στο κρεβατάκι σου?
Διαβάστε περισσότερα στο culturenow.gr