Καμπάνια για την ανθυγιεινή διατροφή στην εγκυμοσύνη: «Το μωρό σου είναι ό,τι τρως»
«Το μωρό σου είναι ό,τι τρως» είναι το σύνθημα μιας καινούργιας συγκλονιστικής καμπάνιας που απευθύνεται σε όλες τις μητέρες.
![Καμπάνια για την ανθυγιεινή διατροφή στην εγκυμοσύνη: «Το μωρό σου είναι ό,τι τρως»](https://cdn.astmd.gr/img/554/332/90/2015/09/16/2cf94b7a0869aa5ec1fbda1c7cfcffa2.jpg?t=QtuhgMrA1KyqoCgvlwVg_Q)
Στόχος της καμπάνιας είναι να προειδοποιήσει τις μέλλουσες μητέρες και τις νέες μητέρες για τον καταστροφικό αντίκτυπο της ανθυγιεινής διατροφής στο έμβρυο ή στο νεογέννητο μωρό τους.
Η καμπάνια περιλαμβάνει μια σειρά από φωτογραφίες στις οποίες τα μωρά θηλάζουν από το στήθος της μητέρας τους ένα σωρό ανθυγιεινά εδέσματα, όπως μπέργκερ, ντόνατς και αναψυκτικά.
Διαβάστε περισσότερα στο boro.gr