Δυσμορφοβία: Όταν σιχαινόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό
Σ' αυτές τις δύο λέξεις, τη δυσμορφία και τη δυσμορφοφοβία, φαίνεται, πώς η εσωτερική ψυχική μας κατάσταση συνεργάζεται με την εξωτερική μας εμφάνιση.
![Δυσμορφοβία: Όταν σιχαινόμαστε τον ίδιο μας τον εαυτό](https://cdn.astmd.gr/img/496/297/90/2015/08/18/edc321f77c1fd479b2beb289cda89cf6.jpg?t=ZK-AMg3PBILeAKMMBFodpA)
Στη δυσμορφία πρόκειται για μια αντικειμενική κατάσταση. Το σώμα, δηλαδή, έχει αλλοιωθεί από κάποιον τραυματισμό ή ασθένεια. Εκείνο που παίζει πρωταρχικό ρόλο είναι, αν το άτομο...
Περισσότερα στο boro.gr