Αληθινό περιστατικό: «Το βλέπετε αυτό κάτω από το νύχι μου; Είναι μελάνωμα»
Κρατώντας το δάκτυλό της μπροστά στην κάμερα, μία 36χρονη Βρετανίδα αποφάσισε να δείξει σε όλο τον κόσμο την διάγνωση που μόλις έλαβε, ελπίζοντας ότι έτσι θα σώσει ζωές.
![Αληθινό περιστατικό: «Το βλέπετε αυτό κάτω από το νύχι μου; Είναι μελάνωμα»](https://cdn.astmd.gr/img/630/378/90/2015/07/29/b61c19b40403bfad2c9516f1ac1f5c94.jpg?t=sflr1tyLBro2i7o6VJS-4w)
«Το βλέπετε αυτό κάτω από το νύχι μου;» έγραψε η Μέλανι Ουϊλιαμς στην ιστοσελίδα της στο Facebook στις 8 Ιουλίου. «Ξέρετε τι είναι; Καρκίνος του δέρματος».
Όπως εξηγεί το σημάδι - που είναι ένα μελάνωμα - «εμφανίστηκε από το πουθενά μέσα σε λίγες εβδομάδες». Εκείνη νόμιζε ότι ήταν μόλυνση ή μύκητας, αλλά έκανε λάθος.
Ωστόσο παραδέχεται πως ήταν τυχερή μέσα στην ατυχία της, αφού ο καρκίνος της δεν είχε εξαπλωθεί και έτσι «θα αφαιρεθεί μαζί με το μισό δάκτυλο», όπως εξηγεί στο ίδιο post.
Διαβάστε περισσότερα στο boro.gr