Χρυσό μετάλλιο ο Πετρούνιας!
Ο Λευτέρης Πετρούνιας πήρε το πρώτο χρυσό μετάλλιο της Ελλάδας στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες 2015 στο Μπακού με άψογη εμφάνιση στον τελικό των κρίκων!
![Χρυσό μετάλλιο ο Πετρούνιας!](https://cdn.astmd.gr/img/574/344/90/2015/06/20/07361c55473f7d89a956d5a52aebabcf.jpg?t=0eF57NgWoGN8L2CxOeKekQ)
Το πρώτο χρυσό για τα ελληνικά χρώματα και δεύτερο συνολικά στους ευρωπαϊκούς αγώνες, πανηγύρισε ο Λευτέρης Πετρούνιας. Ο Έλληνας πρωταθλητής εκτέλεσε άψογα το πρόγραμμά του στον τελικό των κρίκων και συνέλεξε 15.663 βαθμούς που τον έφεραν στην πρώτη θέση!
Διαβάστε περισσότερα στο onsports.gr