Αγγλία: Έχανε 2-0, αλλά το γύρισε σε 3-2 μέσα σε 127 δευτερόλεπτα (videos)

Μια απίστευτη ανατροπή έλαβε χώρα σε χαμηλή κατηγορία του αγγλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Στη Λιγκ Του Αγγλίας η Γουίμπλεντον έχανε 2-0 και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-3 πετυχαίνοντας τρία γκολ μέσα σε 127 δευτερόλεοτα εναντίον της Τσέλτεναμ. Η τελευταία πήρε το προβάδισμα με δύο τέρματα διαφορά με γκολ του Τρόι Μπράουν με κεφαλιά και του Τζερμέιν ΜακΓκλάσαν με κοντινό σουτ στο 49ο λεπτό, αλλά μέσα σε ελάχιστο χρόνο το έχασε.

Η αντίπαλός της σκόραρε με τον Ντάνι Χάιλτον (2) και τον Τζέικ Νίκολσον για να κάνει το 3-2. Η Τσέλτεναμ αντέδρασε και ισοφάρισε σε 3-3 με τον Τζέισον Τέιλορ, αλλά η Γουίμπλεντον είχε πάρει... φόρα και έφτασε στη νίκη με 4-3 με τέρμα του Τζακ Μίντσον στις καθυστερήσεις.