Από πότε η αρετουσάριστη φωτογραφία έγινε της μόδας;
Η «συνομωσία» των ρετουσαρισμένων celebrities.
![Από πότε η αρετουσάριστη φωτογραφία έγινε της μόδας;](https://cdn.astmd.gr/img/408/244/90/2012/08/31/7698c89c46136da88dc4bcd5c2f7a60d.jpg?t=F-95V7jeC6H4EMgAMpuesw)
Αυτό το καλοκαίρι θα μείνει στην ιστορία, ως η εποχή που ανακαλύψαμε το ρετούς. Μετά τη δημοσίευση των αρετουσάριστων φωτογραφιών της Μενεγάκη, της Χρηστίδου και της Θεοδωρίδου, ξεκίνησε το κίνημα: "Δείτε τις αρετουσάριστες φωτογραφίες της τάδε από την παραλία". Και όσο τα νούμερα και οι πωλήσεις ανέβαιναν, τόσο πήξαμε στην κυτταρίτιδα. Πότε έγινε η επανάσταση του Photoshop και δεν την αντιληφθήκαμε; Τώρα ανακαλύψαμε ότι πουλάνε οι φωτογραφίες διασήμων χωρίς επεξεργασία; Η απάντηση είναι απλή. Όπως λέει και μια επιστημονική αρχή (γνωστή και ως «Λεπίδα του Όκαμ) "η πιο πιθανή εξήγηση, συνήθως είναι και η πιο απλή". Και για να το ισοπεδώσουμε εντελώς, ο πεσμένος κώλος έγινε της μόδας, επειδή πουλάει. Τόσο απλά.
Διαβάστε περισσότερα στο queen.gr